Chceš se stát Affíkem? Zapiš se:)

1. Kapitola - DANGER

24. ledna 2013 v 18:18 | Styleska*
,, No,to je dost!" Mračila se na mě 18.letá Cosette. Moje starší sestra. Jako vždy měla blonďaté,dlouhé a rovné vlasy v ohonu. Kdyby si je rozpustila má je po ramena.Pořád nosila košile ani dnešek nebyl výjímkou. Její čokolávé očí snad zblbly každého kluka. Cosette má zábavnou povahu. A je to hlavně pořádná rebelka. Ráda se baví a vymetává bary s přáteli. Nejdelší vztah z klukem? 4 Měsíce! Ale nebyla by to Cosette.
Šla jsem po schodech do kuchyně ve svém oblíbeném pyžamu a modrém , sametovém županu. Cosette mi nálévala hrnek kávy a jako vždy byla po kocovině protivná. Sedla si vedle Ariadne,která měla jako vždy její světle-oříškové vlasy nějak upravené. Dnes to byl cop. Pronikavé tmavě-tyrkysové očí se soustředily na denní tisk noviny. Ariadne je takový opak Cosette. Klukům nevěří a z žádným nikdy nechodila. Má takový slušný styl. Pořád musí mít vlasy nějak sepnuté nebo učesané. Nosí uplé rifle a né moc krátké sukně. Trička z velkým výstřihem by si nikdy na sebe nedala. Je z nás nejstarší, jelikož jí je 20, a proto je něco jako naše máma. Tudíž se z Cosette skoro pořád hádá. Já jsem takový prostředníček , který je odděluje od sebe.
Jsem nejmladší ze sester. Jmenuji se Rosalie Carenová, ale pro všechny jsem jen Rose. Nejsem ani slušňačka ani rebelka. Ráda se bavím,kluci ti mě nějak nezajmaj. Hlavně miluju volné oblečení a tepláky.
Žijeme na úplném konci velkého města Dallas. Pomáhám jako zdravotní sestra v Dallaské nemocnici Memorial. Jelikož je mi teprve 17 ,tak se ještě učím. Jediná Ariadne už pracuje, jako učitelka francoužštiny Vaillovské střední škole. Učí o dva roky mladší teenagery ,takže jí to dá zabrat. Navíc je Adne hodně přitažlivá, někteří kluci se jí snaží nějak zaujmout,však marně.
Oproti světlých odstínů vlasů mých dvou sester jsou moje vlasy tmavě hnědé. Takové kaštanové barvy. Jsou vlnité a dlouhé, vlny sem i kroutí až po ramena. Moje oči mají tmavě-zelenou zářivou barvu.Jasně,že věřím na lásku na první pohled.
Cosette se učí na profesionální tanečnici Street dancu,který je na Vaillské škole. Školu navštěvuje jen jak se jí chce. A právě Adne se to moc nelíbí. No moc. Hodně!
V našem docela velkém domě žijeme někdy z babičkou jinak samy. Protože babička tu není tak často. Má svůj ranč asi 2 kilomatry od našeho domu. Hodně tam za dědou a babičkou jezdíme. Vyrůstaly jsme tam. Plno přírody jako tady. Prostě venkov.Tady v téhle části ranče nejsou. Je tu řada rodinných domů s rodinami,které muilují lesy a klid. Poblíž je jen pár barů a restaurací,které Cos pravidelně navštěvuje. Jak jinak! Jo,ještě k těm rodičům,asi si někdo položí otázku,kde máme rodiče. Rodiče nám umřeli při autonehodé,když mi bylo 6.

Vzala jsem si kávu z baru. Sedla si naproti Cos a Adne a pozorovala je. ,, Byla jsi včera ve škole?" Adne upila z hrnku kávu ,zamračila se a čekala na odpověď. Já jsem jí vytrhla noviny z ruky a dělala,že si je čtu. ,, Ne! NEBYLA!" odsekla Cos. Podívala se na nehty rukou si podepřela hlavu a opřela se u stůl. ,, A co má bejt?" dodala a vysměšně se na Adne usmála. Adne cukalo oko. Cuká ji vždycky,když ji někdo vytáčí. Kort Cosette! ,, Co má bejt?! Si normální?!" Začala na ni křičet. Zvedla se ze židle a opřela se rukami o stůl. ,,Teď se sebereš a půjdeš do školy!" Cosette nereagovala. ,, Dělej!" Bouchla pěstí do stolu. ,, Polib mi!" ingorovala ji Cos a prohlížela si nehty. Dřív než uhla Adne napřáhla ruku a a taková ji jedna přistála na tváři až otisk Adniny ruky zčervenal na Cosettiným naštvaným ksichtu. ,, Padej! Cosette!" Adne už docházela trpělivost. ,, Holky v klidu!" Hodila jsem zmuchlané noviny pryč a šla na věc. Zvedla jsem se ze židle a rukou si prohrábla vlasy. ,, Cos, Adne to myslí dobře, jdi do té školy! Prosím!" Prosebně jsem se na ni dívala. Přikývla a mírně se usmála. Pohledem pak přejela k Adne a vražedně se na ni podívala. Pak se zvedla a šla do svého pokoje se nachystat. Adne si rukou zakryla tvář do dlaní a zasténala. Pak se vzpamatovala, podívala se na mě. Já měla neutrální pohled. ,, Děkuju Rose!" Obešla stůl u toho zasunula židle a objala mě. ,, Utíkej do práce, ať mladí nečekaj." Plácla jsem ji po rameni. ,, Mladí? Tím chceš říct,že jsem stará?" ušklíbla se . ,, Ne, vždyť ti je 20." Nahodila jsem svůj provokativní pohled. ,, Tím chci naznačit,aby sis obstarala kluka!" Podívala jsem se na ní a vyplázla jazyk. ,, Mě,mě stačí být sama bez kluka! obkecávala to. ,, Dobře." Zakroutila jsem hlavou a chystala se jít z kuchyně do pokoje a koupelny. ,, Tak valím!" Podívala se na hodinky,které měla na zápěstí,načechrala si rukou vlasy a druhou upila ještě trošku kávy. Už pádila učit. Když jsem šla chodbou,která vede k východu,všimla jsem si,že Cos tu nemá boty. Už také odešla. Vrátila jsem se zpátky do kuchyně , uklidila hrnky od kávy do myčky. Pak jsem rychle se utíkala připravit do nemocnice.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Catherine Catherine | 25. ledna 2013 v 13:21 | Reagovat

Další Další! :):*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama